Експорт соняшнику з Казахстану в 2021/22 МР став рекордно низьким

Джерело

АПК-Інформ

26504

За даними Бюро національної статистики Агентства зі стратегічного планування та реформ Казахстану, за підсумками сезону-2021/22 експорт насіння соняшнику з РК становив 224 тис. тонн, що є рекордно низьким показником за останні 6 сезонів. Як зазначають аналітики ІА «АПК-Інформ», значний вплив на експорт у поточному сезоні справило введення квот на зовнішні поставки.

Основним імпортером казахстанського соняшнику у 2021/22 МР став Китай, збільшивши обсяги закупівель до 126,4 тис. тонн (+22% порівняно з показником попереднього сезону). Другу позицію у рейтингу імпортерів казахстанської олійної посів Узбекистан, який скоротив постачання за звітний період на 31% (до 83 тис. тонн). Туреччина посіла третє місце серед імпортерів соняшнику з Казахстану з обсягом 5,7 тис. тонн, що нижче за показник сезону-2020/21 на 69%.

Згідно з прогнозами ІА «АПК-Інформ», експорт соняшнику з РК в 2022/23 МР може збільшитися до 280 тис. тонн (+25% до попереднього сезону), незважаючи на великі проблеми з логістикою (дефіцит вагонів, заборона КТЖ на прийом заявок у напрямку КНР, низька швидкість пересування вагонів тощо). Також коригування в оцінці обсягів відвантажень олійної може внести введення експортного мита на насіння соняшнику, можливість якого зараз розглядається.

Детальніше про тенденції на олійному ринку Казахстану ви можете дізнатися з аналітичних оглядів на нашому сайті в розділі  «Аналітика».

Реклама

Вхід