Експорт українського соняшнику скоротився на 58%, проте значно збільшилася переробка - Укроліяпром

Джерело

АПК-Інформ

33111

За 8 місяців 2023 р. експорт насіння соняшнику з України скоротився проти відповідного періоду 2022 року на 58%, що дало змогу значно збільшити його переробку всередині країни. Відповідно збільшилося виробництво та експорт продукції з високою доданою вартістю. Про це повідомляє асоціація «Укроліяпром».

«Однією з основних особливостей 2022/23 МР стало значне збільшення переробки насіння соняшнику на вітчизняних потужностях, починаючи з 2023 року, після заборони його ввезення деякими країнами ЄС. Це дало змогу значно збільшити переробку насіння соняшнику всередині країни, а відповідно виробництво та експорт олії соняшникової - на 25,4% та соняшникового шроту – на 27,3% проти 2021/22 МР», - зазначається в повідомленні.

Також уточнюється, що у 2022/23 МР виробництво та експорт соєвої олії збільшилися на 18%, експорт шроту соєвого – на 19,4%.

«Ці показники могли бути вищими, за умови збільшення переробки сої всередині країни, особливо враховуючи, що експорт продуктів її переробки здійснюється, головним чином, автомобільним та залізничним транспортом», - наголошує «Укроліяпром».

Говорячи про перспективи галузі в новому сезоні, в Асоціації зазначають, що особливості та виклики 2022/23 МР залишаться актуальними і для 2023/24 МР. Зокрема, це продовження роботи підприємств в умовах воєнного стану, нестабільна ситуація на валютному ринку, незрозумілі перспективи щодо «зернового коридору», атаки на портову інфраструктуру.

«Постійне бомбардування також Ізмаїлу та Рені ускладнює нам переорієнтацію на порти Дунаю», - додали в «Укроліяпром».

Про перспективи української олійно-жирової галузі говоритимемо на ХХІ Міжнародній конференції «Fat&Oil Industry-2023», яка відбудеться 23 жовтня у Львові (Україна).

Конференція пройде за підтримки Асоціації "Укроліяпром".

Зареєструватись для участі у конференції можна на сайті АПК-Інформ.

Умови участі

Реклама

Вхід