Онлайн конференція "Corn-2020: Deal or default?!"
ДАТА
5 лист. 2020 р.

Продовжуючи серію online конференцій, команда ІА «АПК-Інформ» не могла залишити без уваги гарячу тему дефолтів за форвардними контрактами на постачання кукурудзи.

Кожен рік є унікальним по-своєму, але 2020 рік поєднав у собі все, і, здається, навіть вторгнення інопланетян уже нікого не злякає... Погодні аномалії та пов'язані з цим різкі переоцінки обсягів виробництва всіх основних культур, пандемія COVID-19 і Великий локдаун, політична нестабільність, економічна напруженість, висока волатильність цін, курсів валют, котирувань, фондових бірж, волосся на головах учасників ринку і взагалі всього, що може бути волатильним... Тільки учасники ринку змиряються з реальністю і підлаштовуються під нові правила гри, як тут же відбувається щось, що вибиває з колії…

Черговий ціновий зліт (цього разу на кукурудзу – довгоочікувані $200(!) за тонну, щоправда, коли їх уже ніхто і не чекав), і тепер більшість трейдерів опинилися на межі невиконання контрактних зобов'язань за форвардними контрактами на постачання кукурудзи. Схоже, що з урахуванням низьких цін форвардних контрактів ($140-155 і $160-170 за тонну при укладанні в червні-липні та серпні на тлі прогнозів чергового рекорду виробництва кукурудзи в Україні, причому небувалої величини – за оцінками деяких експертів, 40+ млн тонн) в одних аграріїв здали нерви, а інші знайшли в цьому спосіб компенсації низки втрат. Ну і, звісно, не обійшлося без тих, хто не встояв перед спокусою заробити більше і просто вирішив скористатися ситуацією.

Як відрізнити перших і других від третіх? Хто правий, хто винен, і як діяти в даних обставинах? Та й у цілому, як стабільний експортер кукурудзи №4 у світі опинився в такій ситуації, і що тепер робити українським трейдерам, щоб зберегти репутацію країни на глобальній арені?

Наріжні камені даної проблеми ІА «АПК-Інформ» пропонує обговорити з провідними експертами в сфері агровиробництва, агрострахування, трейдингу та виконання контрактів у рамках онлайн-конференції « Corn-2020: Deal or default?!».

ОСНОВНІ ТЕМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

  • Чому один із найбільших світових експортерів кукурудзи зіткнувся з дефолтами?
  • Чи переживав український ринок агропродукції щось подібне?
  • Чим страшні дефолти та як їх уникнути? (Загальний підхід до дефолтів у проформах GAFTA та FOSFA + унікальні кейси)
  • Чи допомагають біржові технології мінімізувати втрати?
  • Наскільки ефективними є інструменти хеджування в умовах тотальної волатильності цін?
  • Чому не спрацювали форварди? І чи є у них майбутнє в Україні?
  • Стратегія та тактика продажів аграріїв. Як це впливає на ціноутворення?
  • Тенденції і перекоси у формуванні оцінок виробництва кукурудзи в Україні та світі. Агрострахування – наше все? І як за таких умов робити прогнози?

 

Захід відбудеться 5 листопада на платформі ZOOM.

Час проведення: 13:00-16:00 (Київ)
Мова конференції: російська і англійська (синхронний переклад)

Участь у конференції як слухач безкоштовна.

Організатор
Головний спонсор
юридичний партнер
Контакти

+380 562 320795, +380 562 321595

Анна Танська (доб. 130)

[email protected]

Ірина Озіп (дод. 115)

[email protected]

Вхід