"KazGrain- 2019", Казахстан, м. Нур-Султан
ДАТА
4 квіт. 2019 р.

ІА «АПК-Інформ» та Агро Індустрія KZ оголошують про проведення другої міжнародної конференції «KazGrain 2019», яка відбудеться 4-5 квітня в м Нур-Султан.

Незважаючи на мінливі в останні роки тенденції у виробництві та експорті казахстанської сільгосппродукції, можна відзначити збереження ролі ринку зерна і борошна в АПК країни як основних. Агрокліматичні умови Казахстану і підвищення агротехнологічного рівня виробництва за рахунок внутрішніх інвестицій сприяють отриманню врожаю зерна високої якості, а зовнішні чинники - підвищення попиту на казахстанську продукцію на світовому ринку.

За результатами зовнішньої торгівлі останніх сезонів варто відзначити розширення ринків збуту казахстанського зерна. Стійкий попит з'явився в Європі, Китаї, Ірані, Туреччині та інших країнах, чому сприяв, в першу чергу, зростання попиту на казахстанську продукцію з боку цих країн. При цьому варто відзначити імідж Казахстану на світовому ринку як виробника продукції високої якості, і не тільки м'якої пшениці (Tr. Aestivum), але і твердої (Tr. Durum), виробництво та експорт якої нарощується в останні роки.

Якщо розглядати перспективи поточного 2018/19 МР, то в цифрах вони виглядають вражаюче. Так, валовий збір пшениці, незважаючи на скорочення посівних площ і складні погодні умови під час збиральної кампанії, склав, за оцінками ІА «АПК-Інформ», 14,8 млн. Тонн, що практично відповідає врожаю попереднього МР. Експортний потенціал пшениці оцінюється в 5,4 млн. Тонн і є максимальним показником за останні 7 сезонів (+ 4% щодо попереднього МР).

Що стосується ячменю - другий за значимістю зернової культури для казахстанського ринку, то його виробництво в сезоні-2018/19 оцінюється в рекордні 3,7 млн. Тонн, показавши за останні 5 років зростання на 46%. Експортний потенціал зернової також може скласти новий рекорд - 1,4 млн. Тонн (+ 4% до показника 2017/18 МР).

Однак, з одного боку, зерновий сегмент розвивається, а з іншого - фактично стагнує, особливо ринок борошна. Трансформація попиту на продукцію в Центрально-Азіатському регіоні - переорієнтація покупців з імпорту борошна на закупівлі сировини, тарифні обмеження торгівлі, логістичні проблеми і інші внутрішні стримуючі фактори створюють складності казахстанським трейдерам і виробникам. Згідно з прогнозами аналітиків, в експортному сегменті пшеничного борошна в 2018/19 МР очікується зниження.

Яким насправді буде зерновий сезон-2018/19, чи виправдає він надії трейдерів і переробників, втратить Казахстан свої позиції на світовому ринку зерна і борошна або зміцнить і знайде нові шляхи розвитку - про це і не тільки експерти і учасники ринку будуть говорити на другій міжнародній конференції «KazGrain 2019».

Ключові теми 2019 року:

  • Макроекономічні аспекти формування світового аграрного ринку
  • Світовий ринок зерна і борошна в сезоні-2018/19: ключові тренди, розстановка сил. Прогнози на 2019/20 МР
  • Ринок пшениці-дурум: тенденції 2018/19 МР, перспективи-2019/20
  • Зерновий ринок Казахстану: аналіз досягнень і проблем за останнє десятиліття
  • Експорт борошномельної продукції з Казахстану: поточні реалії, можливості трансформації галузі
  • Торгівля зерном і борошном в Центрально-Азіатському регіоні: ключові тренди
  • Інновації та інвестиції в зернову галузь Казахстану
  • Ефективний елеватор - прибутковий бізнес

Цільова аудиторія: виробники зерна, трейдери і переробники, імпортери зернових, зернобобових та борошна з країн ЄС та Азії, експерти та оператори світового зернового ринку, компанії-постачальники сучасних технологій і обладнання, а також представники держави і влади, галузевих асоціацій.

Географія: Казахстан, Азербайджан, Узбекистан, Киргизстан, Росія та інші країни Євразійського економічного союзу і СНД, Туреччина, Китай, країни Європи та ін.

Очікувана кількість учасників: 200+

Як проходила конференція KazGrain 2018, і хто був учасником, можна дізнатися за посиланням: https://www.apk-inform.com/ru/conferences/kazgrain2018/list

Мови конференції: російська, англійська.

Контакти

ІА «АПК-Інформ»

+7 495 7894417

+380 562 320795

+380562 321595 Катерина Панасенко (дод.113), [email protected]

+380562 321595 Олена Чередниченко (дод.200), [email protected]

Агро Індустрія KZ

+7 701 588 5497 Сагімбаев Аділхан, [email protected]

Вхід