Херсонська область є одним з основних регіонів у агровиробництві України – АПК-Інформ

Джерело

АПК-Інформ

12601

Херсонська область, яка наразі потерпає від наслідків руйнування Каховської ГЕС, є одним з основних регіонів, що формує суттєву частку агровиробництва в Україні. Про це свідчить інфографіка, яка підготовлена аналітиками ІА «АПК-Інформ».

Зокрема, відповідно до оприлюдненої інформації, у 2021 р. частка Херсонщини в загальному виробництві агропродукції закритого грунту в Україні склала понад 21%, технічних культур – понад 5%, зернових і зернобобових – понад 4%. Серед основних культур, у виробництві яких Херсонщині належить найбільша частка, можна виділити: рис (58% від загального виробництва в Україні), баклажани (40%), баштанні культури (34%) та помідори (28%).

При цьому слід зауважити, що саме в Херсонській області було зосереджено майже 58% площ під зерновими, які вирощуються на зрошенні.

Зауважимо, що наявна офіційна інформація дозволяє оцінити частку агросектора Херсонської області в загальних показниках для України лише за результатами довоєнного 2021 р, який став рекордним для виробництва зернових і олійних культур.

«Через окупацію частини регіону та постійні бойові дії актуальна інформація щодо реальних обсягів виробництва сільгосппродукції в області після російського вторгнення, на жаль, не доступна», - зауважили аналітики.