Розділи

ЄС може зібрати гарний урожай зернобобових у 2023 році

Джерело

АПК-Інформ

1846

У ЄС очікується, що виробництво бобових культур у 2023 р. перевищить показник попереднього року на 5%, а також середній показник за останні 5 років. При цьому найбільший приріст урожаю очікується щодо гороху та сої, повідомляє UFOP.

Так, Єврокомісія оцінила врожай бобових культур у ЄС на рівні 6,3 млн тонн у п.р., що хоча і буде вищим за минулорічний результат, однак меншим від рекордного врожаю у 2017 р. (6,9 млн тонн). 

Втім урожай гороху польового зросте на 11% за рік, до 2,1 млн тонн, завдяки розширенням посівних площ та очікуваному збільшенню врожайності, за даними Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH).

Також зазначається, що найбільш важливою бобовою культурою в ЄС залишається соя, на яку припадає 44% від загального виробництва. Прогнозується, що аграрії в п.р. зберуть близько 2,3 млн тонн соєвих бобів (+14% за рік), попри скорочення посівних площ на 99 тис. га за рік. 

Урожай польової квасолі в ЄС у 2023 р. може скоротитися до 1,2 млн тонн проти 1,3 млн тонн минулого року, але найбільше скорочення прогнозується у виробництві люпину – до 332 тис. тонн (-26% за рік), через невисоку врожайність.

При цьому експерти UFOP підкреслили, що посівні площі та виробництво зернобобових мають тенденцію до збільшення, що підкреслює зацікавленість аграріїв у відкритті нових ринків, а також у тому, щоб зробити системи сівозмін більш стійкими та менш ризикованими.

Реклама