У 2023 році в Україні буде зібрано трохи менше 50 млн тонн зерна - Укргідрометеоцентр

Джерело

АПК-Інформ

19499

У 2023 році орієнтовний валовий збір зернових, зернобобових та круп’яних культур в Україні, з урахуванням площ озимих на зерно, посіяних восени, та засіяних площ ярих культур в усіх категоріях господарств, може скоротитися приблизно до 49,6 млн тонн у порівнянні з 53,1 млн тонн, зібраними роком раніше. Такий прогноз озвучив Укргідрометеоцентр за підсумками аналізу агрометеорологічних умов формування урожайності основних зернових та зернобобових культур.

Як зазначили фахівці, агрометеорологічні умови для формування врожаю зернових культур у нинішньому році в Україні виявилися задовільними. Проте впродовж вегетації спостерігалися окремі несприятливі періоди, які могли негативно вплинути на врожайність. Це надмірні дощі у квітні, внаслідок яких на полях низки областей відмічалося перезволоження ґрунту, створювалися складні умови для проведення та завершення сівби ранніх ярих зернових і зернобобових культур в оптимальні строки.

«Аналіз особливостей метеорологічних умов вегетації зернових, зернобобових та круп’яних культур, стану посівів, наявних запасів продуктивної вологи в ґрунті та агрометеорологічні розрахунки дають підстави очікувати, що врожайність зернових культур у 2023 р. становитиме (в т/га): озимої пшениці – 4,3, озимого жита – 3,2, озимого ячменю – 3,5, ярого ячменю – 3,2, ярої пшениці – 3,7, вівса – 2,5, гороху – 2,3, кукурудзи – 6,5, проса – 2,1, гречки – 1,1», - вказується у звіті.
Реклама

Вхід