Урожай пшениці в Казахстані не перевищить 10 млн тонн – Спілка полеводів

Джерело

АПК-Інформ

10936

Цього року в Казахстані очікується серйозний недобір пшениці через посуху. За попереднім прогнозом Спілки полеводів, урожай зернової не перевищить 10 млн тонн (при офіційному прогнозі Мінсільгоспу РК 16 млн тонн). Про це повідомив голова Спілки полеводів Віктор Асланов на своїй сторінці в соцмережі.

Він уточнив, що першу фазу навесні рослини пройшли успішно, але надалі сильна посуха не дала розвинутися колосу.

За інформацією Спілки полеводів, на деяких полях Акмолінської області, де вже стартували жнива, урожайність пшениці не перевищує 1,5 ц/га, тоді як собівартість зерна для фермерів покривається лише врожайністю від 7 ц/га.

Найбільш благополучна ситуація з урожаєм склалася на півночі Костанайської та Північно-Казахстанської областей, де випадали продуктивні опади. На решті території врожайність пшениці буде вкрай низькою, вважають у Спілці.

При цьому В. Асланов зазначив, що загрози продовольчій безпеці немає – по-перше, цього сезону сформувалися великі перехідні залишки пшениці, по-друге, буде імпорт. Але, на думку фермера, ситуація катастрофічна – низький урожай та низькі ціни на нього виведуть деяких аграріїв на межу банкрутства.

Спілка полеводів Казахстану вже готує звернення до керівництва країни, щоб вирішити цю проблему, додав В. Асланов.

Реклама

Вхід