Розділи

Агрометеорологічні умови 3 декади жовтня сприяли розвитку посіяних озимих культур в Україні

Джерело

АПК-Інформ

18017

В Україні у кінці місяця на вересневих посівах озимих культур тривало масове кущіння, на пізніх (жовтневих) посівах відмічалися початкові фази розвитку – проростання зерна, утворення сходів,  третього листка та   вузлових коренів.  На більшості площ фазовий розвиток наблизився до середніх багаторічних показників. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

«Станом на 30 жовтня зволоження ґрунту під озимими культурами і на зябі було строкатим, але на більшості площ переважно достатнім. Незважаючи на дефіцит опадів протягом декади, активного випаровування вологи з ґрунту не відбувалося через високу відносну вологість повітря, тумани і рясну осінню росу», - йдеться в повідомленні.

В результаті такої ситуації, відзначили метеорологи, на більшості площ запаси вологи в орному шарі ґрунту залишалися на достатньому і оптимальному рівнях, однак, в центральних і південних областях ґрунтова волога була зосереджена в основному у верхніх шарах ґрунту (до 20-30 см).

Відзначається, що у цілому по країні стан озимини на площах із достатніми вологозапасами добрий та відмінний, на площах із недостатніми вологозапасами спостерігалася значна неоднорідність   розвитку рослин та зріджені сходи.

Більш детально про агрометеорологічні умови в Україні читайте на сайті ІА «АПК-Інформ» у розділі «Вплив метеоумов».

Реклама