Розділи

Агрометеорологічні умови в Україні для росту озимих у 1 декаді листопада були сприятливими

Джерело

АПК-Інформ

25674

Агрометеорологічні умови в Україні для росту і розвитку озимих культур протягом 1 декади листопада були цілком сприятливими, внаслідок переважно хмарної погоди не відбувалося значного зниження нічних температур. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

«Рівень середньої за декаду температури повітря виявився істотно вище біологічного «нуля» озимих культур, кількість та інтенсивність заморозків були незначними. Такі погодні складові суттєво продовжили осінній період вегетації за сприятливих умов зволоження ґрунту. Враховуючи велику кількість пізніх посівів, це був надзвичайно сприятливий фактор для поліпшення фазового розвитку посівів», - йдеться в огляді.

Відзначається, що на багатьох площах почалося масове кущіння рослин і утворення вузлових коренів. Складалися сприятливі умови для формування повноцінної кореневої системи озимих культур.

«Станом на 10 листопада більшість посівів досягла оптимальної для перезимівлі фази кущіння, що близько до середніх багаторічних показників», - зазначають метеорологи.

У той же час, дещо повільніший розвиток спостерігався в західних областях України і в крайніх північно-східних районах східних областей, де було зниження нічних температур повітря до-1-3°С. У східних областях в останні дні декади середні добові температури були нижче +3-5°С, відзначалося припинення росту рослин.

Детальніше про агрометеорологічні умови в Україні читайте на сайті ІА «АПК-Інформ» у розділі «Вплив метеоумов».

Реклама