Розділи

У другій декаді листопада погодні умови в Україні для сільгоспкультур були задовільними

Джерело

АПК-Інформ

10012

У другій декаді листопада агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру.

«Перехід до зимового режиму погоди (через 0°С) у східній половині країни відбувся на початку другої декади листопада, на решті території до початку декади стався лише перехід через +5°С. Таким чином, період активної осінньої вегетації подовжився на 2-3 тижні, що позитивно позначилося на фазовому розвитку та стані посівів озимих культур», - ідеться в огляді.

У той самий час, незважаючи на дефіцит опадів, який спостерігається протягом листопада і, за прогнозами синоптиків, імовірно, збережеться до початку грудня, невисокі температури повітря та ґрунту, туман і роса підтримували достатній і оптимальний рівень вологи у верхніх шарах ґрунту.

Крім того, внаслідок навіть невеликих опадів у районах, де ще на початку листопада спостерігалися посушливі явища, зокрема південь Одеської області, відбулося поповнення запасів вологи до задовільного рівня, проте дещо меншого, ніж за середніми багаторічними показниками.

Також зазначається, що, за визначенням агрометеорологів, щільність посівів сформувалася в межах 240-640 рослин на 1 м². Загальна кількість стебел на 1 м² становила від 550 до 1150, кущистість – 1,5-3,1 стебла на одній рослині. Висота рослин на фазу кущіння становила від 8 до 29 см.

Більш детально про агрометеорологічні умови в Україні читайте на сайті ІА «АПК-Інформ» у розділі «Вплив метеоумов».

Реклама