"Middle East Grains and Oils Congress", Каїр, Египет
ДАТА
30 вер. 2021 р.

30 вересня найбільше місто Близького Сходу – Каїр – стало центром уваги ключових представників аграрного сектора і головним бізнес-майданчиком, присвяченим перспективам світової торгівлі.

Понад 130 учасників зернової, олійної і суміжних галузей, профільних організацій і асоціацій з країн Близького Сходу, Північної Африки, Причорномор'я зустрілися, щоб обговорити головні перспективи і виклики галузі.

Яскраві виступи експертів, жваві дискусії і B2B – все це міжнародна конференція Middle East Grains & Oils Congress, створена командою ІА «АПК-Інформ».

 

Генеральним спонсором Middle East Grains & Oils Congress – 2021 виступила компанія Almadani, яка має великий спектр діяльності і спеціалізується на торгівлі ключовою сільськогосподарською продукцією, такою як соєвий шрот, кукурудза, пшениця, соєві боби, рослинні олії (соєва і соняшникова). Золотим спонсором заходу стала компанія Grains Middle East Trading DWC, ексклюзивним – United Oil Processing and Packaging. Онлайн-спонсором виступила StoneX Financial Inc. (SFI).

Крім того, спонсорську підтримку заходу надали компанія «Агро-Фрегат», Hemdanco group і National Navigation Company.

Цього року програма конференція складалася з трьох масштабних блоків: «Регіон MENA: перспективи та складності роботи. Єгипет як ключовий гравець» і «Розвиток і потенціал співпраці MENA покупців і причорноморських постачальників сільгосппродукції», а також сесії-семінару «Аналіз глобальних трендів торгівлі сільськогосподарською продукцією: від зернових до олійних».

Під час відкриття конференції вітальне слово було надано Дмитру Приходьку, старшому економісту інвестиційного центру FAO. Також зі словами привітання виступили президент Trans-Oil Group Companies Важа Джаш, CEO Almadani Co. PMI – генерального спонсора – Мазін Фарадж і CEO Grains Middle East Trading DWС LLC – золотого спонсора – Др. Дауд Йафіі.

Варто зазначити, що в рамках першої сесії експерти і учасники заходу сфокусувалися на аналізі перспектив і складнощів роботи на єгипетському зерновому ринку, фітосанітарних вимогах і торгових реаліях поточного сезону.

Так, Стефані Леонтьєв , консультантка інвестиційного центру FAO, в рамках своєї доповіді повідомила, що до 2025 р, споживання пшениці в Єгипті зросте на 15%. При цьому збільшення внутрішньої пропозиції зернової становитиме всього 12%, тоді як імпорт продукції підвищиться на 17%. За її словами, імпорт зерна залишиться життєво необхідним для Єгипту з метою гарантування продовольчої безпеки країни на тлі зростання населення, обмеженості орних земель і дефіциту водних ресурсів.

Одним з ключових спікерів першої сесії став Мохамед Ельгаммал, консультант з ринкової інформації про зернові і сільськогосподарські ринки FAО, який в ході свого виступу заявив, що за перші 8 місяців 2021 р. імпорт пшениці в Єгипет скоротився більш ніж на 20%. «Карантинні обмеження не позначилися на поставках пшениці до Єгипту. Однак в січні-серпні ц.р. імпорт зернових у країну знизився на 20,5% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше – до 6 млн тонн. Скорочення поставок продукції відбулося за рахунок різних обмежувальних заходів, прийнятих в країнах Причорномор'я, таких як часткова заборона на експорт або введення високого експортного мита», - пояснив експерт.

Звичайно ж, не залишилися без уваги і основні фітосанітарні вимоги до імпорту зернових культур до Єгипту, а також переведення фітосанітарних сертифікатів в цифровий формат, про які в рамках своєї доповіді розповів Іслам Абоєлела, експерт з фітосанітарії та захисту рослин, FAО.

В ході другої сесії міжнародні експерти зосередилися на потенціалі співробітництва MENA покупців і причорноморських постачальників сільгосппродукції.

Особливу увагу в програмі було приділено перспективам торгівлі пшеницею. Так, Андрій Маненко, трейдер компанії «Агро-Фрегат», заявив, що зниження виробництва пшениці в РФ в поточному сезоні не приведе до помітного скорочення її експортного потенціалу. Спікер озвучив прогноз відвантажень російської зернової на рівні 38 млн тонн, що лише незначно нижче за торішній результат (38,1 млн тонн). «Однак варто відзначити поточне відставання темпів експорту пшениці з Росії в порівнянні з показниками роком раніше через обмежену пропозицію зернової, а також діючого мита на її експорт», - підсумував експерт.

Окремо варто виділити тенденції розвитку зернового і олійного ринків в Україні, про які розповіла Ірина Озіп, директор з маркетингу ІА «АПК-Інформ». Спікер зазначила, що сумарний урожай зернових і олійних культур в Україні в 2021 р. оцінюється на рівні 104 млн тонн, що є абсолютним рекордом за всю історію спостережень. «При цьому, незважаючи на очікуваний рекордний урожай, ціни на українську агропродукцію залишаються досить високими. Основними факторами впливу на цінову динаміку є високий рівень цін в основних країнах-експортерах на тлі ризиків зниження виробництва, а також стримування продажів українськими фермерами. Ми очікуємо, що високий рівень цін збережеться протягом усього сезону», - додала І.Озіп.

Максим Панарін, аналітик Групи компаній «ЕФКО», в рамках своєї доповіді на міжнародній конференції Middle East Grains & Oils Congress – 2021, розповів, що експорт соняшникової олії з Росії досягне рекордного рівня в 2021/22 МР. «Зовнішні поставки соняшникової олії з Росії можуть досягти рекордно високого рівня в 3,7 млн ​​тонн в 2021/22 МР, що на 25% перевищить результат сезоном раніше», - сказав експерт, додавши, що на частку сирої соняшникової олії припаде 3,1 млн тонн.

Не обійшли стороною і питання специфіки фрахтового ринку при торгівлі причорноморською агропродукцією, наслідки COVID-19 в регіоні MENA, а також юридичні аспекти торгівлі в регіоні Близького Сходу.

Заключним інформаційним блоком заходу став онлайн-семінар, присвячений аналізу глобальних трендів торгівлі сільськогосподарською продукцією в зерновому й олійному сегментах. Метт Аммерманн, віце-президент StoneX Group, в ході семінару розповів про способи управління ціновими ризиками, а також детально проаналізував основні тренди поточного сезону на світових майданчиках.

Конференція завершилася гала-вечерею на честь учасників заходу і жвавою дискусією делегатів про тенденції та складнощі динамічного 2021/22 МР, а також майбутні перспективи галузі.

 

Команда АПК-Інформ щиро дякує всім спонсорам, експертам, учасникам за співпрацю та активну підтримку Middle East Grains & Oils Congress – 2021.

Ми продовжуємо залишатися вашим інформаційним провідником і докладемо всіх зусиль для налагодження нових бізнес-зв'язків на майбутніх наших заходах.

 

Поліна Калайда, АПК-Інформ

Організатор
При партнерстві з
Генеральний спонсор
ексклюзивний спонсор
Золотий спонсор
Спонсор
Онлайн-Спонсор
Спеціальний гість
Медіа партнери
Контакти

ІА «АПК-Інформ»

+380 562 320795+380 562 321595

Ирина Озіп (дод. 110)

[email protected],

Вхід