Половина заблокованих після вторгнення РФ суден змогла покинути порти України

Джерело

АПК-Інформ

1036

Станом на 26 вересня зі 100 суден, що були заблоковані в українських портах після російського вторгнення в Україну, залишаються 50. Такі дані містяться в моніторингу Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та Моніторингової групи BlackSeaNews.

Як уточнюється, на вказану дату більшість заблокованих суден знаходиться в портах Миколаївської області – 29. Ще 14 суден заблоковані в порту Херсона, 5 – в Маріуполі.

«В портах Одеської області з різних причин залишаються 2 морських судна з числа 41, що були блоковані 24 лютого 2022 р. Зокрема, в порту Чорноморськ залишається балкер EMMAKRIS III, який був затриманий в липні 2022 р. на вимогу Генпрокуратури України для розслідування його ймовірного російського власника. В порту Одеса залишається один балкер COMET», - йдеться в моніторингу.

Також повідомляється, що 15 суден з 50 заблокованих належать компаніям-судновласникам з країн ЄС (8 – Греції, 3 - Мальти, по 1 – Болгарії, Німеччини, Естонії, Данії), 14 – судновласникам Туреччини, 8 – судновласникам України. Серед інших судновласників – компанії з Норвегії та Китаю, Великої Британії, Чорногорії, Бангладеш, Маршаллових Островів, Лівану, Єгипту, Сінгапуру.

«Стосовно стану суден, що залишаються в порту окупованого Маріуполя, достовірна інформація відсутня», - вказується в повідомленні.

Реклама

Вхід