Сільське господарство постійно розвивається, на ринок агробізнесу виходять нові компанії, що займаються виробництвом агрокультур, їхньою торгівлею та експортом. Цьому сприяє кілька причин, головними з яких є фінансова вигідність і стабільність даного сектора.
І оскільки агроекспорт – один із провідних напрямків у розвитку економіки, то розуміння всіх його особливостей вкрай важливе для кожного підприємства. Крім того, потрібно розуміти аграрний ринок, а також бути в курсі всіх подій, пов'язаних з ним.

Агроекспорт

У новинах агроекспорту зазначається, що лідируючі позиції займають зернові культури, загалом за 2019-2020 рік їх показники досягають до 45% від українського експорту загалом. Це говорить про важливість агросфери у розвитку економіки. До п'ятірки лідерів з імпорту продукції АПК з України належать такі країни:

  • Туреччина;
  • Єгипет;
  • Індія;
  • Нідерланди;
  • Іспанія

Найбільша кількість продукції експортується до Європи, трохи нижче за показники вивезення товарів до Азії та Африки.
Відмінно розвиваються експортно-імпортні відносини та інших країн колишнього СНД, зокрема Білорусі, Росії та Казахстану.
Казахстан збільшив зерновий експорт майже на чверть від показників минулого року. Проте уряд планує запроваджувати певні квоти на вивезення деякої продукції АПК.
Росія виходить на новий рівень, займаючись збільшенням вивезення ріпаку та сої.
У 2021 році вивіз продукції сільського господарства з Білорусі збільшився на 10%.
Можна підбити підсумок, що експортні відносини багатьох країн активно розвиваються, привносячи новий досвід у розвиток економіки.

Новини агроекспорту від АПК-Інформ

Новини експорту для аграріїв здатні розкрити взаємодію всіх секторів у сільському господарстві: рівень ВВП, доходи від експортно-імпортних відносин, приріст чи спад економіки, транспортно-логістичні фактори. Зокрема останні актуальні відомості, представлені на сайті АПК-Інформ, вказують на збільшення частки демпінгу зерна в 2021 році.
За період 2019-2020 років експортні показники щодо зернових культур зросли на 22,5% порівняно з 2018 роком. Це значною мірою позначається зростання економіки та зміцненні АПК.
Подібного, на жаль, не можна підтвердити щодо російського аграрного ринку. Цього року агросектор Росії зазнає чималих збитків, оскільки демпінг зерна та олійних культур тут суттєво знизився, на 15% від рівня минулого року.

Реклама

Вхід