Розділи

Ціни на пшеницю в Індії досягли рекордного рівня

Джерело

АПК-Інформ

4799

Внутрішні ціни на пшеницю в Індії досягли рекордно високого значення, після того як уряд відстрочив випуск додаткових запасів зернової на ринок, повідомляє Reuters.

Так, ціни на зернову на ринку в Індаурі (еталон) станом на 23 січня зросли до 29375 рупій ($361,09) за тонну, підвищившись майже на 7% після зростання на 37% у 2022 р. У Нью-Делі ціни на пшеницю підвищилися майже на 2% - до рекордних 31508 рупій/т.

Нагадаємо, що Індія в травні 2022 р. заборонила експорт пшениці після того, як різке підвищення температури призвело до скорочення виробництва. 

Трейдери зазначають, що рекордно високі ціни на пшеницю, незважаючи на заборону на експорт, свідчать про набагато більше зниження минулорічного виробництва. За оцінками уряду, виробництво пшениці скоротилося до 106,84 млн тонн у 2022 р. зі 109,59 млн тонн роком раніше. 

Таким чином, невідповідність між попитом і пропозицією підвищує ціни і ціни залишатимуться незмінними, доки не почнуться поставки врожаю нового сезону.

Очікується, що внутрішні ціни на пшеницю можуть зрости ще на 5-6%, якщо уряд Індії не вивільнить запаси протягом наступних 15 днів, прогнозує дилер однієї з міжнародних торгових компаній. 

Варто зазначити, що влада неодноразово заявляла, що уряд запропонує від 2 до 3 мільйонів тонн пшениці зі своїх резервів для допомоги борошномелам і виробникам хліба в межах спроб знизити рекордно високі ціни.

 

Реклама