Розділи

Експорт українського соняшникового шроту до ЄС збільшився на 63%

Джерело

АПК-Інформ

27690

Згідно з оперативними даними, експорт соняшникового шроту з України з початку поточного сезону (вересень-квітень) склав близько 2,7 млн тонн. Це всього на 1% вище за показник в аналогічний період попереднього сезону, але водночас є одним із найнижчих показників (після експорту у 2021/22 МР) для вказаного періоду за останні 7 сезонів.

Основними імпортерами українського соняшникового шроту стали Китай (частка 50%) та Євросоюз (38%).

Проте варто зазначити, що експорт даної продукції до Китаю за 8 місяців 2022/23 МР залишився майже без змін (-2%), тоді як до ЄС - збільшився на 63%.

Так, за вересень-квітень 2022/23 МР обсяг відвантаження шроту до країн ЄС збільшився до 1 млн тонн, що майже зрівнялося із середнім показником довоєнного експорту.

Крім того, частка українського соняшникового шроту в загальному обсязі імпорту даної продукції країнами ЄС за вказаний період зросла до 49% проти 35% у вересні-квітні 2021/22 МР.

Більше актуальної інформації про ринок олійних та продуктів переробки ЄС та України буде представлено під час фахової конференції «VegOil Trade», що відбудеться 8-9 червня в Роттердамі.

З детальною програмою можна ознайомитися на сайті АПК-Інформ.

Заявку на участь у конференції можна заповнити на нашому сайті.

Реклама