Розділи

Казахстан збільшує постачання пшениці до Узбекистану

Джерело

АПК-Інформ

22995

За підсумками І кварталу 2023 р. товарообіг Казахстану з Узбекистаном становив $1,1 млрд. Як свідчать дані офіційної статистики, це на 5,2% більше, ніж роком раніше.

Левова частка обороту (76,7%) припала на експорт із РК. За цей період обсяг експорту зріс на 0,9% - до $821,3 млн, а імпорт досяг $248,9 млн (+22,6%).

Зазначимо, що за підсумками січня-березня п.р. найбільший обсяг експорту з Казахстану до Узбекистану (у грошовому вираженні) припав на пшеницю та меслин - $237,6 млн. Це на 5,3% перевищує показник за аналогічний період 2022 р.

Іншими основними експортними товарами стали добрива, борошно пшеничне, олійно-жирова продукція.

Товарообіг між країнами може зрости ще більше: для збільшення пропускної здатності казахстанські та узбекистанські митні органи домовилися перейти на посилений режим роботи.

Як уточнює АПК-Інформ з посиланням на дані офіційної статистики, за 8 місяців 2022/23 МР Казахстан експортував до Узбекистану близько 2,7 млн тонн пшениці (проти 2,05 млн тонн за аналогічний період минулого сезону). Таким чином, Узбекистан залишається топ-імпортером казахстанської зернової.

Більше інформації про зерновий та олійний ринок Центральної Азії, перспективи торгівлі між Казахстаном та Узбекистаном буде представлено на третій міжнародній конференції Asia Grains&Oils Conference in Tashkent 2023, яка відбудеться 14-15 вересня в Ташкенті.

Докладніше про західна сайті АПК-Інформ.


Реєстрація вже розпочалася!

 

Реклама