Розділи

Перспективи врожаю зернових в Україні поліпшуються - Сольський

Джерело

АПК-Інформ

15062

Міністерство аграрної політики України у зв'язку зі сприятливими погодними умовами дещо підвищило прогноз урожаю зернових у 2023 р. - приблизно на 4%. Про це 24 липня в ефірі національного телемарафону заявив міністр Микола Сольський, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми скоригували прогноз нашого врожаю цього року порівняно з торішнім на 10% вниз. Але погода дійсно цього року, станом на сьогодні… вона досить хороша, скажімо так, обережно. І ми вже скоригували в кращий бік цей прогноз: ми думаємо, що падіння буде на відсотків плюс-мінус 6 порівняно з минулим роком. Це попередньо, тому що попереду ще кілька місяців», - сказав він.

При цьому М. Сольський уточнив, що початковий прогноз базувався на спричиненій логістичними проблемами зміні структури посівних площ на користь дорожчих культур, але з меншою врожайністю (наприклад, соя або соняшник замість кукурудзи), а також меншими вкладеннями в землю.

Також він озвучив очікування врожаю в розрізі окремих культур.

«Ріпаку буде як минулого року, можливо, навіть трохи більше. Ячмінь - менше, оскільки менше посадили, відсотків на 15-20. І пшениці буде менше, оскільки менше посадили. Сподіваємося компенсувати ярими культурами восени, але не будемо загадувати», - зазначив міністр.

Нагадаємо, що наприкінці червня перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький прогнозував урожай зернових в Україні цього року на рівні близько 46 млн тонн порівняно із 53,1 млн тонн у попередньому сезоні. Водночас Укргідрометеоцентр на початку липня дав більш оптимістичну оцінку - близько 49,6 млн тонн.

Реклама