Розділи

Врожай пшениці у ЄС в 2023/24 МР практично відповідає рівню попереднього сезону

Джерело

АПК-Інформ

1919

У вересневому звіті Stratégie Grains підвищено прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС у 2023/24 МР на 0,3 млн тонн в порівнянні із показником минулого місяця – до 125 млн тонн (-0,3 млн тонн до рівня попереднього року).

Підвищувальне коригування пов’язано з вищою, ніж раніше оцінювалася, врожайністю зернової в деяких країнах, зокрема в Литві та Латвії, що зкомпенсувало гіршу врожайність в інших країнах, включаючи Іспанію. Збирання врожаю ще не завершено в частині Скандинавії та Фінляндії.

Крім того, відображаючи перспективи кращої врожайності в Німеччині та Литві, оцінка виробництва ячменю в ЄС зросла на 0,2 млн тонн за місяць – до 47,4 млн тонн, в т.ч. озимого 29,6 млн тонн (27,8 млн тонн роком раніше) і ярого 17,8 (23,6) млн тонн.

Незважаючи на погіршення перспектив у Південно-Східній Європі, прогноз урожаю кукурудзи в 2023/24 МР підвищився на 0,9 млн тонн за місяць – до 59,6 млн тонн (52,3 млн тонн роком раніше), що в основному пов’язано із перспективами високого виробництва у Німеччині, Франції, Польщі та Угорщині. Очікувалося, що врожайність буде різко нижчою в Південно-Східній Європі, особливо в Болгарії, через несприятливі умови в липні. Однак у Франції врожайність буде хорошою, незважаючи на спекотну погоду наприкінці вегетаційного періоду в південних регіонах країни.  

Реклама