Розділи

Держава спрямує українським аграріям 2 млрд грн на компенсацію закупівель послуг з розмінування

Джерело

АПК-Інформ

630

Наступного року в Україні буде запроваджено механізм державної підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель. Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України - міністр економіки Юлія Свириденко, повідомила 21 вересня пресслужба Мінекономіки.

«В Україні потенційно забрудненими є понад 170 тис. км² землі, і держава рішуче налаштована повернути в господарську експлуатацію протягом 10 років 80% цих територій. Одним зі стратегічних напрямків, який пришвидшить очищення земель, є створення ринку гуманітарного розмінування. Закупівля послуг на відкритих аукціонах привабить операторів протимінної діяльності не лише з України, а й з інших країн. А конкуренція між ними дозволить отримати прийнятні ціни на розмінування», - сказала перший віцепрем’єр.

Також Ю. Свириденко додала, що пілотний конкурс з продажу послуг розмінування вже відбувся. На нього була виставлена ділянка лісу в Житомирський області. І хоча у конкурсі взяв участь лише один оператор, через зменшення ним ціни на його послугах держава зекономила 100 тис. грн бюджетних коштів. Наступного року планується посилено розвивати цей напрямок роботи.

«В бюджеті на наступний рік закладено на потреби розмінування 2 млрд грн. Кошти плануємо спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни», - зазначила Ю. Свириденко.

За її словами, наразі Міністерство економіки працює над формуванням необхідної нормативної бази. В ближчих планах також – проведення аукціону з продажу послуг з розмінування земель сільгосппризначення.

Реклама