Розділи

Несподіване рокірування топімпортерів казахстанського соняшникового шроту/макухи: Латвія випередила Узбекистан

Джерело

АПК-Інформ

1229

Цього року казахстанські експортери соняшникового шроту/макухи не лише суттєво збільшили обсяги постачання своєї продукції на зовнішні ринки, а й змінили традиційну географію продажу.

Як повідомляє АПК-Інформ із посиланням на дані офіційної статистики, за 7 місяців 2023 р. з Казахстану було експортовано 167,05 тис. тонн соняшникового шроту/макухи. Це майже на 67% вище за показник аналогічного періоду минулого року (100,23 тис. тонн).

Цікаво, що традиційний топімпортер цієї продукції (Узбекистан) цього року поступився першістю європейській країні – Латвії.

Так, у січні-липні ц.р. Латвія імпортувала 62,58 тис. тонн соняшникового шроту/макухи з РК (проти всього 11,47 тис. тонн за такий самий період 2022 р.), посівши перше місце у списку покупців.

Узбекистан скоротив обсяги закупівель з 53,53 тис. тонн до 51,92 тис. тонн і зайняв друге місце.

На третьому місці несподівано опинився Іран, який імпортував 21,15 тис. тонн цієї продукції (проти всього 3,01 тис. тонн за 7 місяців 2022 р.).

Таджикистан же, який раніше посідав третє місце, перемістився на четверте з показником 12,62 тис. тонн (проти 11,07 тис. тонн минулого року).

Як повідомляв раніше АПК-Інформ, за даними Національної асоціації переробників олійних культур, Казахстан збільшив постачання олійно-жирової продукції до країн ЄС практично вдвічі і в найближчі 2-3 роки готовий далі збільшувати експорт у цьому напрямку.

Детальна інформація про зовнішню торгівлю казахстанськими олійними та продуктами їх переробки доступна передплатникам АПК-Інформ у розділі «Статистика».

Реклама