Розділи

Україна і Канада підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю

Джерело

АПК-Інформ

1288

Президент України Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю між двома країнами, яка замінить чинну Угоду, що діяла з 2017 р. Про це 23 вересня повідомила пресслужба Мінекономіки України.

Як зазначила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, нова Угода несе суттєві зміни до торгового режиму між Україною та Канадою. Також у межах цього документа країни уклали Угоду з цифрової торгівлі, яка стала для нашої країни другою після відповідної Угоди з Великою Британією.

«Ця Угода переводить торговельні відносини двох країн у новий вимір, адже при підготовці документа ми застосували новий ліберальний метод у сфері послуг – дозволено все, що не заборонено. Тобто Угода не регулює, що дозволено, а навпаки - ретельно виписує винятки з повної свободи надання послуг. Це має сприяти максимальному розвитку торгівлі послугами між Україною та Канадою. В розділі, який стосується торгівлі товарами, містяться нові правила походження, які дозволяють використовувати частини або інгредієнти з ЄС, Британії, Ізраїлю для товарів, які експортуються до Канади без мит. Це розширить залучення українських виробників до глобальних ланцюгів постачання», - пояснила Юлія Свириденко.

За її словами, в Угоді оновили розділ про захист інтересів бізнесу, додавши в неї комплексний і сучасний набір правових інструментів захисту інвестицій. Також були розширені і спрощені умови для тимчасового в’їзду працівників українських компаній до Канади з метою надання послуг.

«Нова Угода також включає оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку», - додали в пресслужбі.

Реклама