Розділи

Аргентинські аграрії уповільнюють продаж пшениці

Джерело

АПК-Інформ

729

Продаж майбутнього врожаю пшениці в Аргентині наразі є найповільнішим за останні сім років, повідомляє Reuters.

Так, за офіційними оцінками, станом на 13 вересня аграрії країни реалізували лише 1,51 млн тонн майбутнього врожаю пшениці, що є найнижчим результатом з 2016/17 МР та значно поступається результату в аналогічний період минулого сезону (5,28 млн тонн).

«Низький продаж частково пояснюється політичною невизначеністю щодо нового уряду, який буде сформовано після президентських виборів в Аргентині 22 жовтня», — зазначив президент зернової палати ArgenTrigo Мігель Кейн, додавши, що два з трьох головних кандидатів у президенти пообіцяли скасувати експортне мито на пшеницю, яке наразі становить 12%.

Іншим фактором, який стримує продаж пшениці, є погодні умови. Так, природне явище Ель-Ніньо принесло до Аргентини опади, але деякі площі під пшеницею в країні потребують більшої кількості опадів, які можуть компенсувати дощі, що очікуються в жовтні. Ця кліматична невизначеність утримує фермерів від активного продажу майбутнього врожаю зернової з урахуванням минулорічного негативного досвіду. Тоді багато аграріїв розпочали продаж пшениці досить рано, але потім не змогли виконати свої зобов'язання, оскільки посіви суттєво постраждали через посуху.

Варто нагадати, що, за прогнозом Зернової біржі Буенос-Айреса, урожай пшениці в Аргентині в 2023/24 МР може скласти 16,5 млн тонн, що перевищує попередній урожай, але поступається результату у 2021/22 МР (22,4 млн тонн).

Реклама