Розділи

У Литві пропонують ЄС провести інтервенційні закупівлі українського зерна

Джерело

АПК-Інформ

794

Централізовані закупівлі Євросоюзом українського зерна з подальшим його тимчасовим зберіганням могли б стати виходом із кризової ситуації, коли кілька країн Східної Європи виступають проти зазначених постачань. Таку думку в інтерв'ю газеті Respublika озвучив голова Асоціації зернової промисловості Литви Аушріс Маціяускас, повідомляє ТАРС.

«Ми пропонуємо ЄС модель виходу з кризової ситуації, що склалася з українським зерном. Це інтервенційні закупівлі Євросоюзом зерна на склад», - сказав він.

Як зазначив голова асоціації, запропонована схема була випробувана в ЄС і успішно діяла близько 20 років тому, коли ціни на зерно опустилися нижче за встановлену мінімальну межу.

«Тоді увімкнувся передбачений механізм. Мільйони тонн зерна були закуплені та розміщені на складах, а потім, коли ціни зросли, успішно продані», - зазначив А. Маціяускас.

На його думку, при реалізації такого сценарію ринок країн Східної Європи «уникне непотрібних загроз».

«За 1 тонну українського зерна зараз платять у середньому 100 євро. Його можна було б скуповувати за 150 євро, а після закінчення воєнного конфлікту продати до Північної Африки по 250 за 1 тонну», - пояснив експерт.

Також А. Маціяускас додав, що, за його підрахунками, для реалізації цього плану потрібно близько 1,5 млрд євро.

"У масштабі ЄС це не надто великі гроші", - резюмував він.

Реклама