Розділи

Удари РФ по українських портах на Дунаї не змінять картину зернового експорту - Єврокомісія

Джерело

АПК-Інформ

1061

Після російських атак на Рені та Ізмаїл Єврокомісія збільшить обсяги використання всіх транспортних модулів для транспортування українського збіжжя на зовнішні ринки, включаючи залізницю, річковий та автомобільний транспорт, для повного використання потенціалу Дунайського транспортного вузла. Про це 25 вересня під час пресконференції за підсумками переговорів з віцепрем'єр-міністром з відновлення України Олександром Кубраковим заявила Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян, повідомляє Укрінформ.

«Ми обговорили ці атаки на Рені та Ізмаїл. Як ми почули від міністра, і ми можемо це підтвердити, деякі об’єкти виведені з ладу, що не зробило наше завдання простішим. З іншого боку, на Дунаї є не лише українські порти. Ми розглядаємо весь цей Дунайський кластер у цілому, вивчаємо його інші спроможності, зокрема, в румунських портах, з використанням Сулінського каналу. Ми бачимо це в поєднанні з підвищенням спроможностей порту в Констанці і обговорювали необхідні для цього заходи», - зауважила Єврокомісар.

За її словами, серед таких заходів, що здійснюються у взаємодії з Україною, - створення умов для спрощення контролю та інших процедур на пунктах перетину кордонів. У зв’язку з цим А. Велян відзначила як позитивне досягнення стратегію розвитку таких пропускних пунктів на кордоні, яку спільно розвинули Україна й Румунія. Така стратегія дає чітке розуміння, що є необхідним для покращення операцій на всіх транспортних «модулях», включаючи залізницю, використання барж або автомобільного транспорту.

Зі свого боку О. Кубраков зазначив, що Україна вдячна Єврокомісії та уряду Румунії за такі зусилля, адже Україна дуже покладається на дунайський маршрут експорту. За словами українського урядовця, зернотрейдери також враховують цю «прифронтову» ситуацію та намагаються здійснювати доставку безпосередньо на кораблі, без складування зерна в портовій інфраструктурі, з метою усунення потенційних ризиків знищення цього продовольства просто в порту.

Реклама