Розділи

Грузія обрала двох потенційних інвесторів будівництва глибоководного порту Анаклія

Джерело

АПК-Інформ

679

Міжвідомча урядова комісія відібрала двох претендентів для будівництва глибоководного порту Анаклія, повідомляє ports.ua з посиланням на інформацію міністерства економіки та сталого розвитку Грузії.

За повідомленнями місцевих медіа, один із претендентів — це швейцарсько-люксембурзька компанія, інший — китайсько-сингапурський консорціум. За словами міністра економіки Грузії Левана Давіташвілі, компанії з Росії в конкурсі не брали участі.

«Згідно з рішенням уряду, переможець інвестуватиме у створену спільно з державним підприємством компанію, яка має розвивати порт Анаклія. У межах цього партнерства державі належатиме 51% спільного підприємства, а приватній компанії — 49%», - вказується в повідомленні.

Потужність першої черги порту становитиме 600 тис. контейнерів, держава також розглядає питання створення вільної індустріальної зони, що прилягає до порту.

Нагадаємо, що пошуки інвестора для будівництва порту Анаклія грузинська влада веде вже не перший рік. Так, у 2017 році будівництво нового порту розпочали, проте досить швидко призупинили. Пізніше, в січні 2020 року, влада розірвала контракт з «Консорціумом розвитку Анаклія», оскільки інвестор так і не зміг виконати фінансові зобов’язання.

Рішення про будівництво глибоководного порту Анаклія було ухвалене владою Грузії для збільшення транзитного потенціалу країни та для підключення до проєкту «Нового Шовкового шляху», який має з’єднати Схід та Захід. Будівництво нового порту розпочалося в грудні 2017 р., а в липні 2018 р. було розпочато роботи з поглиблення дна до 16 м.

Реклама