Розділи

За час функціонування ринку землі в Україні було відчужено майже 0,5 млн га

Джерело

АПК-Інформ

1780

Майже пів мільйона га землі було відчужено з моменту відкриття ринку землі в Україні. Про це повідомляє Опендатабот, посилаючись на дані власного дослідження моніторингу земельних відносин.

«Загалом за два роки станом на середину вересня 2023 року найбільшу кількість земельних угідь було передано в спадщину — 828 тис. га. Для порівняння, за той самий час за договорами купівлі-продажу було продано лише 365 тис. га. Загалом за весь період відкритого ринку землі було відчужено 448 тис. га», - вказується в повідомленні.

Також зазначається, що більш ніж половина від загального обсягу було продано протягом перших 8 місяців функціонування земельного ринку (до початку повномасштабного вторгнення РФ) — 203 тис. га. Разом з тим певне пожвавлення на ринку спостерігалось з лютого 2023 р., натомість влітку зафіксовано скорочення кількості як за кількістю угод, так і за площею проданих угідь. Імовірно, вважають експерти, це пов’язано з очікуваннями щодо розширення кола покупців землі — зокрема з 2024 р. купувати землю зможуть і юридичні особи.

«Середня площа угоди «купівлі-продажу» в Україні становить 2,2 га. Середня ціна угоди, інформація про яку наявна в базі моніторингу земельних відносин, становить 39-45 тис. грн. Найдешевшою за весь час з моменту відкриття ринку стала земля в Херсонській області — 23 тис. грн за 1 гектар, і найдорожчі угіддя виявились у Львівській області — 132 тис. грн за 1 гектар», - зауважили експерти.
Реклама