Розділи

Україна не здійснює експорт зерна до сусідніх країн без їхнього погодження - Сольський

Джерело

АПК-Інформ

1100

Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Єврокомісії і наразі не експортує агропродукцію до п’яти прикордонних країн без їхнього погодження. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини), повідомила 26 вересня пресслужба Мінагрополітики.

«Ми вводимо внутрішню процедуру верифікації експорту 4-х культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до 5 країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від Українського Уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. Відповідна постанова Уряду вже прийнята, а тому експорт до 5-ти країн без їх погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує Європейську комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт», - підкреслив М. Сольський.

Він також наголосив, що механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим та враховує інтереси всіх сторін.

«Україна надіслала країнам-сусідам пропозиції, як саме діятиме такий механізм, і очікує відповідей та можливих варіантів рішень. На сьогодні офіційна відповідь надійшла від Румунії», - додав міністр.
Реклама