Розділи

Глобальне потепління вдарить по врожайності сільгоспкультур та ВВП Австралії

Джерело

АПК-Інформ

523

Якщо не буде вжито заходів для пом’якшення впливу зміни клімату, врожайність сільськогосподарських культур в Австралії до 2063 р. може бути на 4% нижчою за поточний рівень, що, в свою чергу, призведе до скорочення економічного виробництва країни на 1,8 млрд австралійських доларів (або $1,2 млрд) за рік. Такий прогноз озвучив голова казначейства Австралії Джим Чалмерс, повідомляє Reuters.

Як зазначив посадовець, глобальне потепління призводить до більш спекотної погоди в Австралії, яка є одним з найбільших у світі експортерів сільськогосподарської продукції. Так, після проливних дощів у 2022 р. рекордні температури та сухі умови цього року різко знизили прогнозований урожай пшениці в Австралії.

«Останній аналіз, проведений Міністерством фінансів, показує, що стихійні лиха та потепління клімату мають значні наслідки для всієї економіки. Лісові пожежі у 2019 р. та повені у 2022 р. коштували австралійській економіці приблизно 1,5 млрд австралійських доларів кожна, і уряд був змушений інвестувати в програми декарбонізації, стійкості до посухи та ліквідації наслідків катастроф», — уточнив голова казначейства.

Реклама