Розділи

Цьогоріч Україна може зібрати до 79 млн тонн зернових та олійних - Сольський

Джерело

АПК-Інформ

1978

Цьогоріч в Україні може бути зібрано до 79 млн тонн зернових та олійних культур, що приблизно на 7 млн тонн перевищить минулорічний показник. Про це 26 вересня в ефірі Національного телемарафону заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє РБК-Україна.

«Хочу нагадати, що ми в травні під час початку посівної думали, що в нас буде приблизно 63-64 млн тонн, потім ми підняли прогноз там 67-68 млн тонн, потім понад 70 млн тонн. Останні два тижні мова йде про врожай, який, напевно, буде десь близько 79 млн тонн, тобто як мінімум на мільйонів сім більше, ніж минулого року», - сказав міністр.

Проте, зазначив він, наразі аграрія в Україні «цікавить наступне питання, а саме по якій ціні це все можна продати».

«Україні треба в місяць мати можливостей вивозити з країни 5 млн тонн, а поки що це три з чимось. Очевидно, це суттєва різниця, коли така суттєва різниця, то завжди коштує дорого логістика і недорого зерно, тому що попиту на логістику значно більше, ніж пропозицій. Потрібно, аби це відбалансувалось, саме тому уряд має сильну надію на експорт річкою Дунай та Чорним море. І таким чином ціна на товар має піднятись», - пояснив М. Сольський.

Реклама