Розділи

Посуха в Україні сприяє зниженню собівартості кукурудзи - експерти

Джерело

АПК-Інформ

3120

Тривала відсутність опадів в Україні сприяє активним темпам проведення збиральної кампанії та високим показникам якості зерна кукурудзи. Цей факт під час щотижневого брифінгу 26 вересня відзначили експерти аналітичного центру сільгоспкооперативу «ПУСК», створеного в межах Всеукраїнської Аграрної Ради, повідомила пресслужба ВАР.

«Прогнозна модель не показує опадів в Україні найближчим часом. Тому вологість зерна кукурудзи залишиться низькою, в середньому 17-20%, в той час як минулого сезону показник становив 30-35%. Це буде сприяти зниженню собівартості зерна кукурудзи, оскільки для зібраного врожаю буде достатньо одного циклу сушіння», - зазначили аналітики.

Разом з тим вони констатували, що обстріли портів Одеси та Дунаю гальмують експорт кукурудзи. При цьому українська зернова наразі користується попитом з боку Китаю, виключно на базисі СIF, з поставкою в жовтні-грудні за умовною ціною $250/т.

«Наразі за всіма базисами щотижня цінники на українську кукурудзу втрачають $3-5/т. Пропозиція зернової висока, але логістичні проблеми є і надалі будуть чинником зниження цін на кукурудзу, особливо під час розгортання збиральної кампанії. Вже за тиждень можна очікувати наступний рівень цін за 1 тонну кукурудзи: СРТ річкові порти – $140-150, DAP кордон – $145-155», - прогнозують експерти.

Реклама