Розділи

Аргентинські аграрії можуть повністю виконати план з реалізації сої за «соєвим доларом»

Джерело

АПК-Інформ

559

Згідно з даними зернової біржі Росаріо (BCR), з початку дії четвертої аргентинської схеми «соєвого долара» (в період з 5 по 25 вересня п.р.) аграрії країни реалізували 3,6 млн тонн олійної на внутрішньому ринку, повідомляє AgriCensus.

Зокрема зазначається, що обсяг реалізації сої за новою угодою становив 2,4 млн тонн, тоді як фіксація ціни за контрактами, укладеними до початку дії програми, відбувалася для 1,2 млн тонн продукту.

Також очікується, що ціль з продажу 4,5 млн тонн соєвих бобів, імовірно, буде досягнута, оскільки до кінця цього тижня потрібно було б реалізувати лише 1,2 млн тонн, враховуючи, що середньодобовий обсяг продажу сої становив 265 тис. тонн. Даний обсяг відповідає планам уряду Аргентини з отримання доходу за даною схемою у $2,5 млн.

Нагадаємо, що програма «соєвого долара» діє в країні до 30 вересня, і, на відміну від попередньої, вона навряд чи буде продовжена.

Як зазначив аналітик біржі Росаріо Хав'єр Пресіадо Патіньо, «не продовження програми «соєвого долара» є логічним, оскільки мета полягала в тому, щоб зібрати виручку до виборів, і ця мета була досягнута, крім того, залишилося небагато нереалізованої сої».

Нагадаємо, що четверта схема «соєвого долара» передбачала, що переробники можуть вільно використовувати 25% своїх експортних надходжень в іноземній валюті, а решта 75% будуть обмінюватися за офіційним курсом 350 песо за 1 долар США.

Під час першої схеми «соєвого долара», реалізованої у вересні 2022 р., продаж становив 13,2 млн тонн, тоді як у другій схемі в грудні 2022 р. він досяг 5,3 млн тонн. Під час третьої схеми, яка тривала з квітня по червень п.р., продаж становив 8,4 млн тонн.

Реклама