Розділи

У Казахстані зібрали зернові з 60% площ

Джерело

АПК-Інформ

6009

На сьогодні в Казахстані зібрано врожай з 10,3 млн га посівних площ, що становить майже 60% від запланованої площі. Намолочено 9,5 млн сільгоспкультур, у тому числі 6,9 млн тонн пшениці, повідомили в пресслужбі Мінсільгоспу.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, очікуваного врожаю зернових буде достатньо для повного забезпечення Казахстану в хлібі, борошні та макаронах, вважають у МСГ. У країні є великий обсяг високоякісного зерна врожаю минулого року.

"Експортний потенціал через скорочення врожайності знизиться, проте республіка збереже свої позиції на традиційних експортних ринках", - упевнені в Мінсільгоспі.

Міністерством енергетики виділено необхідні обсяги дизпалива, призначеного для сушіння зерна. Сформовано графіки відвантаження 64 тис. тонн солярки з НПЗ.

Перевірено ще раз готовність усіх хлібоприймальних підприємств до приймання зерна, дано доручення забезпечити їх цілодобове функціонування. Акіматами взято на контроль питання адекватності цін на послуги з сушіння, при виявленні фактів необґрунтованого підвищення тарифів вживатимуться відповідні заходи. Усього по республіці загальна ємність зберігання зерна становить 29,9 млн тонн, уточнили в МСГ.

Також в індивідуальному порядку опрацьовуються питання пролонгації кредитів без виставлення штрафних санкцій для фермерів, що дозволить зберегти гарну кредитну історію в майбутньому.

При плані 1,9 млн тонн насіння зернових засипано 695,4 тис. тонн, або 35%. Як показує аналіз останніх років, близько 60% насіння – казахстанського виробництва, зазначили в МСГ.

Реклама