Розділи

Вишеградська четвірка закликала Єврокомісію розглянути введення поворотних застав для імпортерів українського зерна

Джерело

АПК-Інформ

668

Аграрні міністри Вишеградської групи (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини) закликали Європейську Комісію посилити контроль за транзитом українського зерна «шляхами солідарності», а також запровадити зворотні застави для трейдерів, які здійснюють його експорт, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію міністерства сільського господарства Чехії.

«Ми хочемо запропонувати Єврокомісії запровадити поворотні депозити або інший фінансовий механізм для трейдерів, які імпортують зерно з України. Якщо після завершення торгівлі вони зможуть довести, що зерно опинилося в країні, в якій воно перебувало, і пішло з Європи через порти Балтії або Польщі, вони отримають свої гроші назад. Головну роль відіграють торговці, тому що вони визначають, куди йдуть реалізовані товари», - зазначив міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний.

Він також підкреслив важливість гарантій з боку України щодо того, що експорт українського зерна надходитиме до третіх країн, а не залишиться в Європі.

«Ми зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні, яка захищається від російської агресії, і допомогти країнам, які залежать від українського зерна. Однак водночас ми хочемо отримати гарантії того, що це зерно не потрапить до країн ЄС і тим самим не обвалить ринок», - наголосив міністр.

Реклама