Розділи

За два роки дії в Україні земельного ринку було продано лише 1% від усіх сільгоспземель - Башлик

Джерело

АПК-Інформ

2268

За перші два роки дії в Україні відкритого земельного ринку було продано або подаровано лише 1% від усіх сільськогосподарських земель. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

«Це розвіює міф, що всю землю одразу продадуть», - підкреслив він.

Як нагадав Д. Башлик, на першому етапі реформи спрацювали обмеження щодо кількості землі, яку може придбати фізична особа - до 100 га в одні руки. Водночас за цей час ринок змінився, ціна на землю зростає.

«У трьох областях: Івано-Франківській, Львівській і Тернопільській середня ціна за гектар зросла. На Франківщині досягла майже 2 тисяч доларів за га, Львівщині - 1450 доларів, Тернопільщині – 1400. Це показник того, що попри обмеження є попит на землю і ціна не стоїть на місці. Все працює, і міфи не спрацювали», - зазначив заступник міністра.

Також він нагадав, що з січня 2024 р. розпочинається другий етап реформи, під час якого, зокрема, відкривається ринок для юридичних осіб, але купувати землю можуть тільки українці. За словами Д. Башлика, рішення про допущення іноземців до земельного ринку, згідно із законом, прийматиметься на всеукраїнському референдумі.

«З початком другого етапу сформується група юридичних осіб, які хочуть отримати у власність землю, щоб розвивати тривалі інвестиційні проєкти. Це спричинить підвищення ціни. Тому люди зараз дуже обережно підходять до розпорядження землею, бо розуміють, що це нерухомий актив, який принесе їм дохід», - наголосив заступник міністра.
Реклама