Розділи

Вартість сільгоспземель в Україні коливається від 21,4 тис. грн до 33,6 тис. грн за 1 га - Держгеокадастр

Джерело

АПК-Інформ

2774

На сьогодні середні за регіонами України показники нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель коливаються від 21,4 тис. грн за 1 га у Житомирській області до 33,6 тис. грн за 1 га у Черкаській області та відображають безпосередньо «якість» ґрунтового покриву регіону у застосуванні до сільськогосподарського виробництва. Такі дані навів в.о. голови Держгеокадастру України Дмитро Макаренко, повідомила пресслужба відомства.

За словами посадовця, динаміка в цьому питанні, яку зараз демонструє ринок, доволі передбачувана, враховуючи нинішню ситуацію в країні.

«У 2023 р. середня ціна на земельні ділянки, на які поширювався мораторій, при відчуженні за договором купівлі-продажу є найвищою в Івано-Франківській (72,3 тис. грн/га), Львівській (51,3 тис. грн/га), Тернопільській (50,9 тис. грн/га) областях, а найнижчою – у Херсонській (28,6 тис. грн/га) та Запорізькій (28,8 тис. грн/га) областях», - зазначив Д. Макаренко.

Також він додав, що з моменту скасування в Україні мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення (з 1 липня 2021 р.) станом на сьогодні всього за договорами купівлі-продажу відчужено 79690 земельних ділянок загальною площею 249,8 тис. га.  Середня вартість відчужених земельних ділянок становить 35,3 тис. грн за 1 га.

Реклама