Розділи

Котирування малайзійської пальмової олії зросли до найвищого показника за останні 3 тижні

Джерело

АПК-Інформ

1434

За результатами торгів 18 жовтня на біржі в Куала-Лумпурі котирування пальмової олії підвищились до максимального показника за останні три тижні – до 3810 рингітів/т порівняно з 3784 рингітів/т на попередніх торгах, продовживши підвищувальну цінову динаміку, яка спостерігається на поточному тижні.

Підвищенню цін сприяла активізація експорту пальмової олії з Малайзії у поточному місяці. Так, за даними AmSpec Agri Malaysia, у період 1-15 жовтня експорт олії збільшився на 5,6% на місяць, тоді як експерти Intertek Testing Services оцінюють зростання у 7,3%. За даними Societe Generale de Surveillance (SGS), Малайзія у вказаний період експортувала на зовнішні ринки 665,8 тис. тонн олії.

Також зазначимо, що уряд Малайзії продовжив дію 8% мита на експорт пальмової олії у листопаді п.р., при цьому знизивши референтну ціну на продукт.

У свою чергу, стримуючим фактором виступало послаблення цін на світовому ринку нафти, після того як ОПЕК не продемонструвала жодних ознак підтримки заклику Ірану до нафтового ембарго Ізраїлю, та на тлі планів США пом’якшити санкції щодо Венесуели, що дозволить збільшити надходження нафти на світовий ринок.

Реклама