Розділи

Торгівлю соєю в Аргентині практично зупинено

Джерело

АПК-Інформ

1108

Як заявляє організація CIARA-CEC, торгівля соєвими бобами в Аргентині наразі фактично зупинена через брак олійної, спричинений посухою в країні. Крім того, фермери стримують продаж, очікуючи на девальвацію песо за каденції новообраного президента Аргентини Хав’єра Мілеї, повідомляє Reuters.

«Сьогодні торгівля аграрною продукцією паралізована дефіцитом сої, найгіршим за 60 років, і очікуваннями після перемоги Х. Мілея, що незабаром відбудеться коригування офіційного обмінного курсу», — заявив голова CIARA-CEC Густаво Ідігорас.

В організації також нагадали, що Аргентина, яка бореться з тризначною інфляцією та девальвацією національної валюти, здійснює суворий контроль над рухом капіталу, що призвело до встановлення паралельного обмінного курсу на рівні 1000 песо за 1 долар США, тоді як офіційний курс становить трохи більше 350 песо за долар. У зв’язку з цим аргентинські експортери при поверненні валютної виручки зазнають суттєвих збитків.

Крім того, Г. Ідігорас зауважив, що дефіцит соєвих бобів призводить до значних простоїв переробних підприємств.

«Сьогодні середній показник простою потужностей переробних заводів в Аргентині становить близько 73%, а портів країни, з яких відвантажується сільгосппродукція, близько 75%. Ми переживаємо найгірший рік і найгірший квартал в історії», - резюмував експерт. 

У ситуації, що склалася, Г. Ідігорас закликав уряд Х. Мілея якмога швидше скасувати торговельні обмеження при експорті, включаючи податки та доступ до іноземної валюти, а також прибрати бюрократичну тяганину при отриманні ліцензій.

Реклама