Розділи

Світовий та казахстанський ринок олійного льону у 2023/24 МР: сезон обіцяє бути цікавим!

Джерело

АПК-Інформ

5237

Казахстан входить до трійки найбільших постачальників олійного льону на світовому ринку: з 2013 до 2022 р. частка РК на цьому ринку збільшилася з 11% до 28%. Загалом за підсумками 2022 р. світовий експорт льону досяг рекордного показника за останні 10 років.

Водночас минулого сезону валовий збір та пропозиція насіння льону були дуже суттєвими, що спричинило серйозне зниження цін на цю олійну. У поточному сезоні, навпаки, спостерігатиметься напружений баланс між попитом та пропозицією.

«Урожай олійного льону в основних країнах-виробниках очікується приблизно на рівні потреб у переробці за мінімальних залишків. Таким чином, у виробників та трейдерів є всі підстави розраховувати на більш високі ціни. Загалом сезон обіцяє бути дуже цікавим», - розповів АПК-Інформ Євген Карабанов, засновник ТОВ «Північне зерно».

Є. Карабанов виступить в межах олійної сесії на міжнародній конференції Asia Grains&Oils Conference: Results of 2023, яка відбудеться 5 грудня в Алмати. Спікер розповість про глобальні та регіональні тренди на ринку олійного льону у 2023/24 МР.

Досвід роботи Є. Карабанова в трейдингу – понад 25 років. Також він протягом кількох років обіймав посаду незалежного директора компанії «Астик Транс».

Детальна програма конференції – на сайті АПК-Інформ.

Поспішайте зареєструватися для участі – до заходу залишилися лічені дні!

Реклама