Розділи

В уряді РФ розглядають можливість запровадження заборони на експорт зернових - ЗМІ

Джерело

АПК-Інформ

1314

В уряді РФ допускають запровадження заборони на експорт основних зернових культур (пшениця, ячмінь, кукурудза, жито), якщо обсяг їх внутрішніх запасів досягне критичної позначки в 10 млн тонн. Це випливає з протоколу робочої групи з нетарифних заходів регулювання в зовнішній торгівлі підкомісії з митно-тарифного та нетарифного регулювання, повідомили 28 листопада Известия з посиланням на зазначений протокол.

«За даними Мінсільгоспу РФ, критично низький рівень залишків зернових — 10 млн тонн, їх вистачить приблизно на 1,5 місяця. Він розрахований на основі річного споживання в Росії, який становить 80–85 млн тонн зернових», - наголошується в протоколі.

За підсумками обговорень робочою групою «визнано доцільним здійснення Мінсільгоспом щомісячного моніторингу залишків зернових та в разі виявлення скорочення до критично низького рівня рекомендувати Мінсільгоспу в максимально короткий термін підготувати та направити до Мінпромторгу та Мінекономрозвитку пропозицію щодо встановлення тимчасової заборони на вивезення зернових культур із РФ.

Також у документі наголошується, що в разі надходження такої інформації від Мінсільгоспу в міністерствах мають розглянути її в тижневий термін.

У Мінпромторгу виданню підтвердили проведення засідання робочої групи на тему моніторингу та встановлення заборони на експорт усіх зернових, проте рекомендували за додатковою інформацією звернутися до Мінсільгоспу, де зазначили, що проводять щомісячний моніторинг залишків зернових.

«Мінсільгоспом було ініційовано розгляд питання на підкомісії з митно-тарифного та нетарифного регулювання щодо запровадження автоматичної заборони на експорт зерна при досягненні мінімуму 10 млн тонн. Підкомісія розглянула та прийняла рішення доручити Мінсільгоспу здійснювати моніторинг залишків та за їх зменшення до 10 млн тонн надсилати відповідні матеріали до Мінекономрозвитку та Мінпромторгу для розгляду питання про встановлення заборони», — підтвердили в міністерстві.

При цьому у відомстві зазначили, що з урахуванням великих перехідних залишків минулого року і високого врожаю 2023 р. РФ має достатні запаси для забезпечення продбезпеки.

Реклама