Розділи

Мінагрополітики збільшило прогноз валового збору зернових і олійних в Україні

Джерело

АПК-Інформ

21637

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових культур, збільшивши його до 59,7 млн тонн. Обсяги збору олійних культур залишаються без змін і складають 21,6 млн тонн. Таким чином, прогноз загального валового збору зернових та олійних культур у п.р. збільшено до 81,3 млн тонн у порівнянні з 79,1 млн тонн за жовтневою оцінкою, повідомила 8 грудня пресслужба Мінагрополітики.

Як уточнюється, за попередніми оцінками міністерства, у 2023 р. в Україні буде зібрано 22,2 млн тонн пшениці, 5,8 млн тонн ячменю та 30,1 млн тонн кукурудзи. Що стосується олійних культур, то прогноз врожаю соняшнику залишився на рівні 13 млн тонн, соєвих бобів – 4,6 млн тонн. Збирання ріпаку завершено – понад 4 млн тонн. 

«Також збільшився рівень врожайності зернових – до 54,7 ц/га. Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень врожайності зернових був у 2021 р. (53,6 ц/га). Власне, це і дозволило в черговий раз переглянути у сторону збільшення обсяги виробництва цьогорічного врожаю та, зокрема, збільшити показники виробництва кукурудзи з 28,5 млн тонн до понад 30 млн тонн», - підкреслюється у повідомленні.

В міністерстві також нагадали, що загальна площа посівів ярих і озимих зернових цьогоріч була на 980 тис. га меншою, ніж торік, й становила 10,895 млн га.

Реклама