Розділи

Рада ЄС погодила ряд рішень для припинення протестів фермерів

Джерело

АПК-Інформ

2365

Міністри сільського господарства країн ЄС на засіданні Ради сільського господарства та рибальства Євросоюзу 26 лютого затвердили ряд рішень, які мають на меті призупинити акції протестів аграріїв, що наразі відбуваються в багатьох країнах Європи. Про це повідомила Рада ЄС.

«Під час засідання Рада ухвалила нещодавні рішення, оголошені Єврокомісією в цьому контексті, такі як часткове звільнення від правил щодо землі, що знаходиться під паром, відкликання пропозиції щодо регламенту сталого використання пестицидів ( SUR ) та додаткових гарантій у запропонованому поновленні автономних торгових заходів для імпорту з України», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, до середини березня мають бути ухвалені зміни до правил  GAEC 1, згідно з якими б фермери, які не мають худоби, не були зобов’язані перетворювати орні землі на пасовища. Також мають бути переглянуті з урахуванням регіональних особливостей вимоги стандарту GAEC-6 в частині методів, які можуть використовуватися для ґрунтового покрову.

Крім того, планується перегляд методології супутникової моніторингової системи AMS, який має зменшити на 50% і більше кількість наглядових перевірок аграріїв.

Ще одним нововведенням має стати оприлюднення роз'яснень щодо використання концепції форс-мажорних або виняткових обставин. Це дасть фермерам змогу уникнути штрафних санкцій за невиконання вимог Спільної аграрної політики ЄС (CAP) у разі надзвичайних явищ природного характеру (посуха, повінь і т.п).

Реклама