Розділи

Ринок російської пшениці пройшов дно - експерти

Джерело

АПК-Інформ

6658

Ринок російської пшениці минулого тижня стабілізувався, випливає зі звіту центру СовЕкон.

«За три місяці падіння ринок російської пшениці проходить дно на тлі зростання попиту та скорочення пропозиції», - зазначили експерти.

Як уточнюється, минулого тижня ціни на пшеницю 3 класу зросли на 50 руб, до 12 500 руб/т, а на пшеницю 4 клас знизилися на 50 руб - до 11 025 руб/т. До цього ціни на пшеницю знижувалися з середини серпня, втративши за цей період 12% та 22% відповідно.

Також наголошується, що попит на російську пшеницю з боку експортерів зростає на тлі відновлення експортного продажу. Обсяг укладених контрактів на продаж пшениці на 21 листопада становив 2,8 млн тонн проти 2,0 млн тонн місяцем раніше.

Внутрішні продажі російської пшениці активізувалися в Центрі та Поволжі. Значну частину покупців становлять борошномели.

Пропозиція пшениці скорочується на фоні завершення збирання врожаю. Аграрії частково покрили свої потреби у засобах та переважно зайняті збиранням пізніх культур та сівбою озимих.

«На тлі підвищення попиту та зниження пропозиції ринок нарешті досяг дна. Однак це не означає, що за стабілізацією буде різке зростання котирувань», - додали аналітики.
Реклама