Україна ще на один крок наблизилася до виходу на насіннєвий ринок Європи

Источник

АПК-Информ

3039

Насіннєва асоціація України з радістю вітає проходження ще одного етапу на шляху до визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам Європейського союзу!

Візування рішення по Україні розпочато Єврокомісією. Уже приступили до фінального етапу законодачої процедури ЄС.

Так, 7 квітня маємо публікацію пропозиції Єврокомісії внести Україну до переілку країн-не членів ЄС, які можуть експортувати насіння на ринки країн ЄС -  https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12336-Recognition-of-equivalence-of-Ukrainian-provisions-on-certification-of-cereal-seed

Це так зване рішення «Про визнання системи сертифікації насіння в Україні еквівалентною вимогам Європейського союзу».

Після публікації – з 7 квітня до 2 червня – триватиме отримання зворотнього зв'язку/відгуків по проєкту на спеціальному сайті ЄС (громадські обговорення, які тривають 8 тижнів).

Як повідомляли у Насіннєвій асоціації України раніше, фіналізація має бути завершена до 30.06.2020 (строку головування Хорватії у Раді Європи).

Вітання щодо прийняття такого рішення висловили і в Європейській насіннєвій асоціації Euroseeds (об'єднання національних асоціацій країн ЄС та членами якого є і Насіннєва асоціація України). 

Так, Сезар Гонсалес, менеджер Euroseeds зі зв'язків з громадськістю, заявив: «Це дуже хороша новина!».

За його словами, подальший розгляд документу йтиме в рамках звичайної законодавчої процедури ЄС (Ordinary Legislative Procedure). Це означає, що проєкт має бути підтримано як Європейським Парламентом, так і Європейською Радою.

Після 02.06.20 Єврокомісія офіційно передає пропозицію до Європарламенту та Європейської Ради для затвердження тексту та його публікації в офіційному віснику для набрання чинності (відповідно до тексту проекту - через 20 днів після публікації).

В асоціації Euroseeds пообіцяли надати підтримку по проекту затвердження еквівалентності насіння з України в ході громадських обговорень і закликали всіх, хто має можливість, також підтримувати документ.

Реклама

Вход